KONKURS-Pėr agjedhjen e drejtorėve te shkollave
 
 
Kategoria : Furnizime
 
Data e fundit per dorezim : 19/02/2010, 14:30:00
 
Data e hapjes: 19/02/2010 14:30:00
 
Përsoni Kontaktues : Drejtoria e Arsimit
 
Telefoni :
 
E-mail: komuna.malisheve@gmail.com
 
Fituesi :
 
Çmimi fitues : 0
 
Shpjegimi: REPUBLIKA E KOSOVĖS Komuna e Malishevės Drejtoria e Arsimit Nr/08/52 Datė/19.02.2010 Mbėshtetur nė nenin 5.pika “d” tė Ligjit Nr.03/L-068 pėr Arsimin nė komunat e Republikės sė Kosovės,Udhėzimit administrativ tė MASHT-it, nr.03/2009, tė datės 09.02.2009,Drejtoria e Arsimit, shpall: KONKURS Pėr drejtorė nė kėto shkolla: Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Asim Vokshi”- Panorc Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Gjergj Fishta”-Senik Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Ibrahim Mazreku” -Malishevė Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Imer Krasniqi”-Carrallukė Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Ismail Qemali”-Bellanicė Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Naim Frashėri”-Banjė Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Salih Bytyqi”-Shkozė Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” 28 Nėntori”-Kėrvasari Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Tafil Kelmendi”-Balaj Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Fehmi Agani”-Turjakė Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Dėshmorėt e Kombit”-Guncat 12. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Xhevė Krasniqi-Lladroci”Drenoc ( Lagja Lacaj) 13. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Beqir Gashi”- Rrezor 14. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Ismet Jashari-Kumanova” -Temeqinė 15. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” 17 Shkurti”- Banjė (Lagja Begaj) 16. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Nuhi Mazreku”- Gurishtė 17. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Labinot Krasniqi”- Mirushė 18. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Dёshmorėt e Fshatit”- Bubavec 19. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Vesel Pagarusha”- Pagarushё 20. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Bajram Curri”- Drenoc 21. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Petro Nini Luarasi”- Llapqevё 22. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Gjergj Kastrioti”- Llozicё 23. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Emin Duraku”- Dragobil 24. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Ruzhdi Xhyliqi”- Marali 25. Gjimnazi” Abdyl Frashёri” - Malishevё Kushtet: Kandidatėt e interesuar pėr tė konkurruar pėr vendin e punės drejtor duhet t’i plotėsojnė kėto kushte: 1. Tė jenė shtetas tė Republikės sė Kosovės 2. Tė kenė tė kryer njėrėn nga Fakultetet pėrkatėse tė Universitetit tė Prishtinės dhe tė Fakulteteve private tė akredituara dhe tė licencuara nga MASHT-i 3. Tė kenė mė sė paku 3 vite pėrvojė pune nė arsim Tė posedojnė kėto dokumente: a) Certifikatėn e lindjes b)Diplomėn e Fakultetit tė Kryer- c) Dėshmi pėr pėrvojėn e punės d) CV-nė sipas modelit tė MASHT-it e) Rekomandimin nga njė person apo institucion publik-kredibil f) Programin zhvillimor tė shkollės pėr tė cilėn ka konkurruar ( nė mė sė shumti 5 faqe tekst tė formatit A-4) g) Certifikatėn e trajnimeve h) Certifikatėn shėndetėsore me tė cilėn dėshmohet gjendja e tij –saj shėndetėsore Detyrat e punės: Tė planifikoj, organizoj dhe tė bashkėrendis punėn e pėrgjithshme nė shkollė. Gjithashtu , nė bashkėpunim me DKA-nė, MASHT-in , merr vendime tė ndryshme qė kanė tė bėjnė me funksionimin e punės nė shkollė. Kohėzgjatja: Marrėdhėnia e punės krijohet pėrmes kontratės, nė pajtim me ligjin pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės dhe zgjatė katėr (4) vite, duke pėrfshirė periudhėn tremujore provuese -Aplikacionet tėrhiqen dhe dorėzohen nė Zyrėn e pritjes, numėr 12, nė Malishevė. -Dokumentet e pa kompletuara nuk merren nė shqyrtim si dhe ato pas afatit -Afati i konkurrimit ėshtė 15 ditė nga data e botimit nė medie ( infopress,) -Intervistimi do tė mbahet nė zyrėn e Drejtorisė sė Arsimit -Orari i intervistimit do tė publikohet nė tabelėn e shpalljeve tė kuvendit.
 
down Tërhiqe Postuar me date: 19/02/2010
 


    Pamje e lapidarit nga Malisheva