Njoftim per konkunrs nga DKA
 
 
Kategoria : Punėsim-Konkurs
 
Data e hapjes: 12/07/2011, 14:48:00
 
Data e fundit per dorezim : 01/07/2011 , 14:48:00
 
Përsoni Kontaktues : Drejtoria per arsim dhe edukim
 
Telefoni :
 
E-mail: komuna.malisheve@gmail.com
 
Shpjegimi: Drejtoria pėr Arsim dhe Edukim Nr:11/259 Datė, 2.07.2011 Mbėshtetur nė nenin 5.pika “d” tė Ligjit Nr.03/L-068 pėr Arsimin nė komunat e Republikės sė Kosovės,Udhėzimit administrativ tė MASHT-it, nr.03/2009, tė datės 30.06.2009,Drejtoria pėr Arsim dhe Edukim shpall: KONKURS Pėr drejtorė nė kėto shkolla: 1. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Asim Vokshi”- Panorc 2. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Ibrahim Mazreku” –Malishevė 3. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Ismail Qemali”-Bellanicė 4. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Naim Frashėri”-Banjė 5. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Salih Bytyēi”-Shkozė 6. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Fehmi Agani”-Turjakė 7. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Dėshmorėt e Kombit”-Guncat 8. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Xhevė Krasniqi-Lladroci”-Drenoc 9. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Beqir Gashi”- Rrezor 10. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Ismet Jashari-Kumanova” –Temeqinė 11. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” 17 Shkurti”- Banjė (Lagja Begaj 12. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Nuhi Mazreku”- Gurishtė 13. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Labinot Krasniqi”- Mirushė 14. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Bajram Curri”- Drenoc 15. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Ruzhdi Xhyliqi”- Marali 16. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Migjeni”- Lumishtё 17. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt” Ramadan Morina”- Damanek Kushtet: Kandidatėt e interesuar pėr tė konkurruar pėr vendin e punės drejtor duhet t’i plotėsojnė kėto kushte: 1. Tė jenė shtetas tė Republikės sė Kosovės 2. Tė kenė tė kryer njėrėn nga Fakultetet pėrkatėse tė Universitetit tė Prishtinės dhe tė Fakulteteve private tė akredituara dhe tė licencuara nga MASHT-i 3. Tė kenė mė sė paku 3 vjet pėrvojė pune nė arsim Tė posedojnė kėto dokumente: a) Certifikatėn e lindjes b)Diplomėn e Fakultetit tė kryer,( diplomat nga kolegjet private, tė vėrtetuara nė MASHT) c) Dėshmi pėr pėrvojėn e punės d) CV-nė sipas modelit tė MASHT-it e) Rekomandimin nga njė person apo institucion publik-kredibil f) Programin zhvillimor tė shkollės pėr tė cilėn ka konkurruar ( nė mė sė shumti 5 faqe tekst tė formatit A-4) g) Certifikatat e trajnimeve ( nėse ka) Detyrat e punės: Tė planifikoj, organizoj dhe tė bashkėrendis punėn e pėrgjithshme nė shkollė. Gjithashtu , nė bashkėpunim me DKA-nė, MASHT-in , merr vendime tė ndryshme qė kanė tė bėjnė me funksionimin e punės nė shkollė. Kohėzgjatja: Marrėdhėnia e punės krijohet pėrmes kontratės, nė pajtim me ligjin e punės -Aplikacionet tėrhiqen dhe dorėzohen nė Zyrėn e pritjes, numėr 12, nė Malishevė. -Dokumentet e pa kompletuara nuk merren nė shqyrtim si dhe ato pas afatit -Afati i konkurrimit ėshtė 15 ditė nga data e botimit nė medie ( infopress,) -Intervistimi do tė mbahet nė zyrėn e Drejtorisė sė Arsimit -Orari i intervistimit do tė publikohet nė tabelėn e shpalljeve tė kuvendit.
 
down Tërhiqe Postuar me date: 12/07/2011
 


    Pamje e lapidarit nga Malisheva